سفارش تبلیغ
صبا ویژن

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ؟

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ؟

 

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ,کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتابقیمت ضد آفتاب مناسب تره یا کرم پود 


خیلی از خانم‌ها نمیدانند که نخست باید کرم ضدآفتاب بزنند و یاکرم پودر و یا نمی دانند که چطور کرم ضد افتاب را با فونداسیون به صورت بزنند؟ از طرفی معلوم نیست که آیا استفاده از کرم ضد افتاب با فونداسیون میتواند از پوست دربرابر اشعه های فرابنفش خورشید محافظت کند یا خیر؟ 
قیمت ضد آفتاب مناسب تر است یا کرم پودر؟

خیلی از خانم‌ها نمیدانند که نخست باید قیمت ضدآفتاب بزنند و یا کرم پودر و یا نمی دانند که چطور کرم ضد افتاب را با فونداسیون به صورت بزنند؟ از طرفی معلوم نیست که آیا استفاده از کرم ضد افتاب با فونداسیون میتواند از پوست دربرابر اشعه های فرابنفش خورشید محافظت کند یا خیر؟

 

باید پیش از آرایش، سطحی ضخیم از کرم ضدآفتاب را به صورت بزنید و پس از کرمهای دیگر استفاده نمایید و بر اساس نوع پوست، شدت حساسیت و تعداد دفعاتی که دربرابر تابش نورخورشید قرار می گیرید باید کرم ضد افتاب خود را تمدید کنید.

 

مثلا چنانچه پوست شما بعد از 20 دقیقه زیر نور بودن قرمز می شود، باید از کرمی که SPF) 15) دارد و مدت 300 دقیقه از اشعه ی زیان آور خورشید، مراقبت می کند استفاده نمایید پس از پایان 300 دقیقه باید آنرا دوباره به پوست بزنید. حتماً پیش از استفاده از ضد افتاب، مرطوب کننده بزنید. اگر پوست شما خشک است حتماً در تابستان از مرطوب کننده هایی که ضدآفتاب هم دارند استفاده کنید.

 

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ,کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتاب

ضدآفتاب یا اول کرم پودر کدام بهتر است؟اغلب کرم پودر ها دارای ترکیبات معدنی مثل اکسیدروی و تیتانیوم هستند که منعکس کننده نور خورشیدند.

 

بنابراین بعنوان ضدآفتاب با SPF پائین یعنی درحد 8 تا 10 عمل می کنند ولی بهتر است نخست یک لایه ضدآفتاب با SPF مناسب برای وضعیت آب و هوایی مالیده شود و پس از کرم پودر استفاده شود.

 

چنانچه قرار باشد در کنار ضدآفتاب از کرم های مرطوب کننده، ضد لک و … در طول روز استفاده شود، ضدآفتاب باید خارجی ترین لایه روی پوست باشد.

 

ولی در خصوص استفاده از مواد آرایشی مانند کرم پودر و … برعکس است یعنی ضدآفتاب باید داخلی ترین لایه روی پوست باشد و دیگر مواد روی آن قرار گیرند.

 

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ,کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتاب

 کرم ضد آفتاب با چه SPF مناسب است؟

SPF بالای 30 کفایت می کند. کرم ضد افتاب را باید کاملاً روی صورت مالید تا محو و جذب پوست شود و برای مراقبت از هر دو اشعه ی UVA و UVB باید به دنبال کرم ضد آفتابی باشید که این 3 شاخص را داشته باشند:زینک اکساید، تیتانیوم اکساید و اوبنزون.( Zinc Oxid، Titanium Dioxide، Avobenzone)

 

زینک اکساید و تیتانیوم اکساید دو ماده ی ضدآفتاب فیزیکی هستند، چنانچه پوست حساسی دارید باید از کرم های ضدآفتابی استفاده کنیدکه شامل این مواد بوده و سبب اسیب پوست نشوند. این مواد مثل ماسک عمل نموده و از برخورد امواج زیان آور خورشید با پوست جلوگیری می کنند و میتوانید از آنها در زیر فونداسیون استفاده کنید. این مواد مثل پرایمر عمل می کنند و فراموش نکنید که روی گوش ها و گردنتان هم بزنید!

 

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ,کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتاب

کدام بهتر است قیمت کرم پودر یا قیمت ضد آفتاب؟


 چطور کرم ضد افتاب را موقعی که ارایش صورت داریم تمدید کنیم؟

برای این که بیش ترین مراقبت پوستی را داشته باشید، کرم ضد افتاب باید مستقیما روی پوست زده شود و همه ی مرطوب کننده ها و لوازم آرایشی باید روی آن استفاده شوند. برای تمدید آن بهترین کار این است که کل صورت بشویید و دوباره کرم بزنید – باآنکه خیلی از خانم‌ها همچین کاری را نمی کنند!

 

در نتیجه استفاده از یک پودر تثبیت کننده ی آرایش مینرال( معدنی) که دارای SPF باشند میتوانند تا حد زیادی از پوست مراقبت کنند ولی تنها در صورتی که پایه ی ضد افتاب اصلی روی پوست وجود داشته باشد.

 

بستگی دارد که آیا عرق زیاد می کنید و یا شنا می کنید، کرم ضد افتاب باید هر 2 تا 3 ساعت تمدید شود. ولی چنانچه خیس نمی شوید 4 تا 6 ساعت ماندگاری ضد افتاب وجود دارد.

 

اغلب اشخاص هنگامی که ضدآفتاب می زنند، مقدار کافی از آنرا به پوست نمی مالند و میزان استفاده آنها تنها 25 تا 50 درصد مقدار لازم است. ضدآفتاب باید به کمی استفاده شود که یک لایه نازک بر روی پوست تشکیل دهد و بتواند اثر محافظتی خود را بطور کامل اعمال کند.

 

علاوه بر این، در حدود 20 تا 30 دقیقه پیش از این که از منزل خارج شوید. باید ضدآفتاب را روی پوست خویش بزنید زیرا در حدود نیم ساعت طول میکشد تا ضدآفتاب جذب پوست شده و اثرش شروع شود. در هوای ابری هم حتماً باید ضدآفتاب زد زیرا ابرها نمی توانند اشعه زیان آور ماوراء بنفش را جذب کنند و تقریباً در هوای ابری 80 درصد این اشعه به پوست می رسد.

 

 

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ,کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتاب

 

علا وه بر این چون در هوای ابری گرما و نور شدید افتاب که میتواند سبب شود اشخاص به محیط های سربسته و سایه بروند وجود ندارد، در نتیجه احتمال اینکه اشعه ماوراءبنفش بیشتری به آن ها برسد افزایش می یابد. زیرا این اشعه قابل مشاهده نیست. پس مانند روزهای آفتابی حتی دقیقتر از آن باید در روزهای ابری هم ضدآفتاب زد.

 

تقریباً نوع ضدآفتابی که هر کس میتواند انتخاب کند و از نظرش بهترین باشد، امری سلیقه ای است.

 

در حال حاضر انواع مختلفی از ضدآفتاب های خارجی و ایرانی به شکل لوسیون، کرم، ژل و... در دسترس است که هرکس می تواند با توجه به نوع پوستش، و با کمک پزشک، ضدآفتاب مناسب را انتخاب کند ولی هیچ وقت نباید فکر کنید که چنانچه گران ترین ضدآفتاب با بالاترین SPF را خریدید حتماً پوستتان را دربرابر افتاب بیمه نموده اید. مهمتر از نوع ضدآفتاب و میزان SPF آن، استفاده منظم و درست از آن است.

 

اول ضدافتاب بزنیم یا کرم پودر ,کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتابما در این جا یکی از بهترین شیوه های ارایش کردن را برای شما شرح می دهیم تا با ترتیب استفاده از محصولات آرایشی خود بهتر اشنا شوید.